05 Ağustos 2010

Dikili Kaynarca Kaplıcaları

Dikili’nin 10 km doğusunda bulunan kaynarca çamuru etrafında konaklamaya elverişli tesis bulunmamaktadır. 3 km çapında ve ortasında çok sıcak sular kaynayan sazlı bir bataklıktır. Deri, ağrılı ve kadın hastalıkları tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. İzmir ilimizin değerli kaplıcalar bölgelerinden olan Dikili kaplıcası, Dikili-Ayvalık yolu üzerinde bulunur. Bu kaplıca yüksek sıcaklıktaki termal suları ile ünlüdür. Sıcaklığı 75 derece… Devamını Oku »

20 Temmuz 2010

Eskişehir

Eskişehir İli, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alır. 29°58′ ve 32°O4′ doğu boylamları ile 39°06′ ve 40°09′ kuzey enlemleri arasında kalan il; kuzeyden Karadeniz, kuzeybatıdan Marmara, batı ve güneybatıdan ise Ege bölgeleri ile komşudur. Seyitgazi tlçesi’nde küçük bir alan Ege; Sîr.cakaya tlçesi’nin tümü ile Merkez ve Mihalıççık ilçelerinin bir bölümü ise Karadeniz Bölgesi’ne girer. Ama… Devamını Oku »

04 Temmuz 2010

Kangal Balıklı Çermik

Sivas Kangal Balıklı Kaplıca’nın, ülkemiz termal kaplıcaları içerisinde kendine özgü bir yeri vardır. Tedavi özelliği itibari ile dünyada bir benzerin bulmanın mümkün olmadığı kaplıca, ilmi ve tıbbi bir mucizeyi “Sedef Hastalığını tedavi ederek” sergilemektedir. 36-37 derece sıcaklıktaki kaplıca suyunda bulunan balıkların mucizevi bir şekilde tedavi yöntemi uygulaması bu kaplıcanın ününü ve özelliğini daha da artırmaktadır.… Devamını Oku »

04 Temmuz 2010

Tuzla İçmeler

Tuzla Kaplıcaları Sağlık ve Turizm Tesisleri İstanbul Tuzla İçmeler’inde bulunan çam ağaçlarıyla kaplı 70 dönümlük bir alan üzerinde kurulmuş, modern ve tarihi bir tesistir. Tesis resmi olarak turizm bakanlığından işletme alanında 1 yıldız, yatırım alanında 4 yıldızlıdır. Tuzla Kaplıcalarına Ulaşım: E5 Karayolunun 400 metre Güneyinde sahil yolu üzerinde, Sabiha Gökçen Havalimanına 17 Km. uzaklıkta Tuzla… Devamını Oku »