05 Ağustos 2010

Kızıldere Ilıcası

Sarayköy’e 11 km mesafede kızıl renkli kayalardan çıkar. İki kubbeli bir hamamı, iki banyo yeri, havuzu ve soyunma yeri vardır. Faydaları Romatizma ve yorgunluğa iyi gelir. Sarayköy Kaplıcaları Denizli, hem kaplıcaları hem doğal güzellikleri hem de tarihi kalıntılarıyla yıl içerisinde birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sağlıklı bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız Sarayköy’deki termal otelleri araştırarak buradaki… Devamını Oku »

05 Ağustos 2010

Tekkeköy Kaplıcası

Sarayköy Denizli merkeze 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Merkeze yakın olduğu için ulaşım kolaydır. Termal turizmi açısından önemli bir yerdir. Sarayköy’de gezip görebileceğiniz yerler arasında Tekkeköy Kaplıcası ve mesire alanları bulunmaktadır. Sarayköy merkeze 20 kilometre uzaklıkta olup, Tekke Köy’de bulunmaktadır. Tekkeköy Kaplıcaları Roma döneminden kalma şifa kaynağı bir yerdir. Buradaki sular romatizma, cilt ve deri… Devamını Oku »

05 Ağustos 2010

Babacık Kaplıcası

BABACIK (KABAAĞAÇ) KAPLICASI Tekke köyü ılıcasının 3 km uzaklığındaki Kaabaağaç Köyü’nde yer alır. Roma Dönemi’nden kalma hamamı, havuzu ve giyinme alanları vardır. FAYDALARI Romatizma ve eklem rahatsızlıklarından deri hastalıklarına kadar farklı şikayette ki hastaların sorunlarına şifa sunar.